Móda na Vánoce

Vánoce jsou hřejivé svátky, venku je ale pořádná zima. Co si do ní vzít slušivého na sebe?

Vánoce přicházejí! Fráze, která zní jako každoroční klišé. Ale je to pravda pravdoucí a troufám si říct, že tento rok utíká opravdu jako splašený. A pokud se u upřímnosti mohu trochu zdržet, snad stejně rychle uteče i situace, ve které se svět právě nachází. Věřím, že i vy máte dost spekulování nad oným virem a čtete článek právě k  odreagování a nasátí inspirace. Nebojte, tahle  část musela být zmíněna alespoň na úvod, jelikož je také příčinou, proč letošní Vánoce nebudou jako každý rok. Tradiční punče, nákupní shony na dárky a přeplněné náměstí. A vlastně v tomto období člověk ani nemá moc náladu vyrazit na vánoční nákupy. Proto je možnost nakupování online na místě! Vánoce jsou ten nejkrásnější čas v roce, nejlépe strávený s rodinou a blízkými. A samozřejmě, to je ten největší dar. Ale proč si neudělat ještě větší radost dárkem, když to jde? Nejde o samotný dar, ale fakt, že si na nás druhý člověk vzpomene a chce nás obdarovat.  To nás přece jen u srdce zahřeje nejvíc. Konec veškerého pesimismu a pevně věřím, že i přes to všechno budete mít ty nejkouzelnější Vánoce!

 

 

Pokud se jedná o dárky, jste pro měkké dárky nebo proti? Ach to každoroční dilema, jestli Ježíšek přinesl nové ponožky nebo svetr se sobem! Ale věřím, že téměř žádná žena se nebude zlobit za měkké dárky , ba naopak! A jakožto fiktivní Ježíšci jste už nejspíše zjistili, že trefit se do vkusu může být opravdu těžké, natož vybírání velikostí. Pokud nemáte k výběru dárku přesné instrukce a máte volnou ruku, zkusíme se podívat na pár tipů, jak vybrat ten nejlepší.

Pojďme se opět podívat na pár otázek. Tuto metodu mám strašně ráda, protože nám výběr dokonale zúží a poté se nemusíte rozhodovat, jestli budou lepší modré kalhoty s bílým pruhem nebo tričko s krajkou a výstřihem do V. Co vám ale ještě před položením otázek doporučuji : Zkuste obdarovanou osobu trochu více vnímat, co se oblečení a vkusu týče. Aby hned první otázka neskončila s velkým otazníkem!

 

Potrpí si daná osoba na kvalitě?

⦁ Nosí nějakou konkrétní značku?

⦁ Má oblíbený eshop?

⦁ Jaké barvy se hodí k vlasům?

⦁ Je něco, co by si nikdy neoblékla? (například někdy zmínila-barva, střih, ...)

⦁ Zmínila v poslední době, jaký kousek do šatníku by potřebovala?

Další možností je také zaslat stránku eshopu a požádat o pomoc s výběrem dárku pro vás. Určitě vám vyjmenuje spoustu kousků, které se jí zalíbí. Takže to z ní tak nenápadně a nenásilně vytáhnete a budete mít jistotu, že se dárek bude líbit.

 

Nyní se přesuneme od obecného ke konkrétnímu a dáme si pár tipů na závěr:

 

Svetr

Nejen, že je svetr nedílnou součástí zimního období, ale také při výběru velikosti to není úplně těžký oříšek k rozlousknutí. Protože i oversize svetry jsou v módě a dají se nosit na tisíc způsobů. Jednoduchý svetr se dá ozvláštnit výraznými šperky, přehozením chlupaté vesty nebo třeba doplnit o hezký šál. Dá se nosit jak k džínům, tak legínám. Určitě můžete experimentovat se sukní. A co třeba svetr s prodlouženou délkou? Dokonale vynikne s kozačkami nad kolena! Takže pokud náhodou netrefíte velikost nebo střih, s fantazií se vždy dá vykouzlit obměna a dárek tak zachránit a vynosit.

Pokud vám chybí nošení šatů, svetrové šaty jsou skvělá volba. Vysoké kozačky prodlouží nohy a stačí doladit kabelkou a případně přehodit kabátek.

 

 

V jednoduchosti krása. Zajímavý střih svetříku doplní jemné doplňky.

 

Svetrové šaty můžete samozřejmě nosit na legíny. Pásek krásně vyštíhlí pas a dodá outfitu šmrnc!

 

Košile

Při výběru košile určitě dbejte na jednoduchost a kvalitu. Přece jen člověk sladí lépe jednodušší kousek neutrální barvy. A právě proto je třeba se soustředit na kvalitu, která na jednoduchém kousku bude viditelná. Pokud zvolíte delší košili, dá se doplnit páskem, který "velikost" krásně napasuje na postavu. Nechcete-li zůstat u klasické bílé nebo černé, béžová nebo například vínově červená také určitě nikoho neurazí.

 

Košile černé nebo bílé barvy je lehce sladitelná se zbytkem outfitu. Co jí dělá ale unikátní, jsou její rukávy. Ačkoliv jednoduchá svojí barvou a střihem, s těmito trendy rukávy outfit opravdu nebude nuda!

A malý tip na závěr. Ať už vyberete cokoliv, zkuste obdarované osobě udělat váš osobní fashion manuál, jak byste daný kousek nosili. Skvělých nápadů není nikdy dost a navíc bude dárek originální!